پلی وود 1

پلی وود

پلی وود چیست و چه کاربردی دارد؟

پلی وود از چوب و ترموپلاستیک ها تشکیل شده است. از این ترکیب محصولات بسیار متنوع و متفاوتی برای مصرف در صنایع مختلف به دست می آید.

این مواد سختی و قدرت را از ویژگی های چوب و پلاستیک گرفته اند اما تراکم آنها غالبا بیشتر است.ویژگی این مواد به طور مستقیم از ساختار آنها گرفته می شود یعنی مواد فوق ترکیبی درونی از عناصر چوب و پلاستیک هستند.

پلاستیک به طور موثر سطح روی چوب را به عنوان یک لایه نازک می پوشاند. مقاومت بالای این کامپوزیت در برابر رطوبت ۷ % آب را جذب می کند که در برابر چوب درخت کاج که جاذب ۱۷٫۲ % آب است بسیار ناچیز می باشد که این مقاومت رطوبتی بالا باعث می شود تا رشد و نمو قارچ ها و حشرات صورت نگیرد.

پلی وود 1

پلی وود ۱

ویژگی پلی وود ها :

یکی از ویزگی های این محصول این است که می توان با تغییر گونه های چوب یا پلاستیک ویژگی آن را با نیاز محصول تطبیق داد. همچنین فرآورده های ساخته شده از پلی وود نسبت به پی وی سی ارزان تر بوده و در برابر گرما مقاوم تر هستند اما در مقابل رنگ کردن پی وی سی و پرداخت کردن بعد از آن آسان تر می باشد.

یکی دیگر از ویژگی های کامپوزیت – چوب سازگاری آن با محیط زیست می باشد. فشار محیط زیست در مورد بازیافت و افزایش دوام بر صنعت هر روزه در حال افزایش می باشد.

کاربرد پلی وودها چیست ؟

از پلی وود ها بیشتر در ساخت عرشه کشتی ، تراورس های ریل راه آهن ، ابزار آلات و قالب های پنجره ، صنایع خودروسازی و … استفاده می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × = 81

19 + چهارده =